Diyanet 120 Şube Müdürü Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 yılı görevde yükselme sınavı duyurusu yayınladı. Taşrada münhal bulunan şube müdürü, din hizmetleri uzmanı ve şef kadrolarına kurum için naklen atama yapılacak.

Diyanet 120 Şube Müdürü Alacak
  • 12 Haziran 2018, Salı 18:57

D U Y U R U

Diyanet İşleri Başkanlığından;

Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı ve adedi belirtilen kadrolara görevde yükselme sınavıyla kurum içi naklen atama yapılacaktır.

I- BAŞVURU ŞARTLARI

A) GENEL ŞARTLAR
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
2. Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak.
3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68 inci maddesinin (B) bendi kapsamındaki kadrolara atanabilmek için söz konusu bentte belirtilen hizmet süresine sahip olmak ve görevde yükselmeye tabi kadrolar için Başkanlıkta atanabileceği kadronun alt görevlerinin birinde çalışmış olmak,
4. Atanmalarında dini öğrenim şartı esas alınan unvanlar için Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
5. Başvuru yapılacak unvanda çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak.
 Adaylar, ilan edilen unvanlardan sadece birisi için sınava başvurabilecektir.
 İlgili mevzuat hükümleri gereği 18.04.1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibariyle iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dört yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edileceklerdir.
 Aylıksız izinde bulunanlar dahil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da bu sınavlara başvuruda bulunabilir.

B) ÖZEL ŞARTLAR

a) Şube Müdürü:
1. Öğrenim;
 GRUP-I için en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak,
 GRUP-II için en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak,

2. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında memur veya aynı düzey görevler ile üst görevlerde en az 8 (sekiz) yıl çalışmış olmak,
 Adaylar GRUP-I veya GRUP-II’den sadece birine başvuru yapabileceklerdir.

b) Din Hizmetleri Uzmanı:
1. En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,
2. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında en az 3 (üç) yıl görev yapmış olmak,

c) Şef:
1. En az iki yıllık yükseköğrenim mezunu olmak,
2. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle büro hizmetlerinde en az 3 (üç) yıl çalışmış olmak şartıyla Başkanlık teşkilatında en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak.

 Görev süreleri ve görevlendirme olarak çalışılan sürelerin hesaplanmasında İKYS verileri dikkate alınacaktır. Bu sürelerin İKYS programına işlenmesi, personelin bağlı bulunduğu birim tarafından gerçekleştirilecektir. Başvurularda İKYS programına işlenmemiş görevlendirmeler dikkate alınmayacaktır.

DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık